Overblog
Editer la page Suivre ce blog Administration + Créer mon blog
/ / /

 

 

Po tej strasznej katastrofie, każdy czuje się trochę Polakiem.
Jesteśmy z wami całym sercem.
F.H.  z całą rodziną


Après cette terrible catastrophe, on se sent tous un peu Polonais.
Nous sommes de tout coeur avec vous.

F.H. avec toute la famille


 ---------------


Dzień dobry,Wszyscy są tym wstrząśnięci,począwszy od dzieci aż po starców wszyscy chodzą z pochylonymi głowami,nie dowierzając temu co się stało.Wszech ogarniająca cisza i pustka jest potwierdzeniem wyjątkowości chwili w jakiej wszyscy się znaleźliśmy.Pozdrawiamy  Rodzina Sobowiec z Łuckiej


Bonjour,
Tout le monde est bouleversé.Les enfants mais également les personnes  âgées, tous marchent la tête baissée, ne parvenant pas à croire ce qui est arrivé.Le silence et le vide qui s'est instauré confirment le caractère exceptionnel des instants que nous vivons. 


 ---------------


Bardzo dziękujemy za wsparcie i pamięć, to ciągle wydaje się jak niewiarygodnie strasznym snem.

Elwira i Adam


Merci beaucoup de nous soutenir et de ne pas nous oublier. Nous avons constamment l'impression qu'il ne s'agit que d'un incroyable cauchemar.

Elwira et Adam


 ---------------


Witamy,dziękujemy za mail.Niepojeta jest symbolika tego co sie stalo.Mamy nadzieje, ze ta tragedia zlaczy Polakow i umocni nasz kraj.Dziekujemy za Wasza pamiec i obecnosc.

Pozdrawiamysobowcowie, jamiolowieDnia 11-04-2010 o godz. 16:52 Sobowiec napisał(a):


Bonjour,Merci pour votre mail.la symbolique de ce qui s'est produit est inconcevable. Nous espérons que cette tragédie unira les Polonais et renforcera notre pays.Merci pour votre souvenir et votre présence.

Nous vous embrassons.


 ---------------

 

Drodzy Przyjaciele, Drodzy Polacy,   

Ostatnie wydarzenia sprawiły że nie potrafię być obojętny wobec tego dramatu, tej ogromnej katastrofy. 

Ogarnia mnie współczucie, ogromny żal ale także wstyd... 

Współczuję z całego serca wszystkim rodzinom ofiar katastrofy. 

Mam ogromny żal że coś takiego spotkało moich rodaków lecących na uroczystości do Katynia. 

Ale najbardziej jest mi poprostu WSTYD. 

Jest mi wstyd że: 

-Pilot TU 154M  kilkakrotnie podchodził do lądowania pomimo zakazu ze strony rosyjskiej obsługi lotniska. 

- W jakim kraju do tego samego samolotu wsiadają: Prezadent z małżonką, sekretarze stanu, najwyżsi  generałowie w państwie, kandydci na prezydenta, senatorowie, posłowie i  prezes narodowego banku? 

-że nie wyobrażam sobie podobnej sytuacji w krajach takich jak Niemcy, Wielka Brytania, Francja, Hiszpania, Szwecja, Austria i innych cywilizowanych państwach europejskich. 

-Takie wypadki zdarzają się naogół w krajach trzeciego Świata i nawet to trzeba byłoby dogłębnie sprawdzić. 

-Wstyd mi że cały świat dowie się jakim sprzętem dysponuje Polska i jej elity. 

-Boję się też że z analizy czarnych skrzynek wyniknie,

- że sam Prezydent dał rozkaz lądowania aby nie spóźnić się na uroczystości ( podobny fakt miał już miejsce tylko że poprzedni pilot nie podporządkował się żądaniom). 

-Obserwuję obecną ceremonię przewiezienia trumny prezydenta RP z Moskwy do Warszawy. 

Pomimo mojego uprzednio negatywnego stosunku do byłego prezydenta Rosji, jestem pełen podziwu i uznania dla premiera Putina i Rosjan wobec naszej narodowej tragedii. 

- Jest mi wstyd że Prezydent Kaczyński uważał Putina i całą Rosję za wrogów. 

- Historii nie możemy zmienić. Nie możemy wymazać ani Hitlera ani Stalina. 

Możemy natomiast z wyrozumieniem i przychylnością zjednać sobie przyjaciół. 

Na to niestety nie stać było Prezydenta Kaczyńskiego i jego współpracowników. 

On szukał sojuszników między innymi, wśród skorumpowanych elit Gruzji i innych państw byłego ZSRR, którym do demokracji jeszcze bardzo daleko. 

Z wrogością patrzył na Niemcy. 

Mam ogromną nadzieję że jego śmierć i osób jemu towarzyszących nie pójdzie na marne. 

Mam nadzieję że nareszcie cały Świat dowie się o ZBRODNI KATYŃSKIEJ. 

Mam nadzieję że pomimo tej gorzkiej prawdy, Polacy docenią przychylność Rosjan, naszych słowiańskich sąsiadów. 

Mam nadzieję że nowy polski prezydent będzie otwarty na dialog z państwami i narodami rosyjskim i niemieckim. 

Mam nadzieję że nowy prezydent nie będzie zasklepiony i niezrozumiały dla rodaków i innych narodów.   

Mam nadzieję że NOWE polskie samoloty będą sczęśliwie, czyli normalnie startować i lądować na całym Świecie. 

Tego życzę z całego serca wszystkim moim rodakom w Polsce i na całym Świecie. 


Bolesław Roman Dębicki. 

Były członek kadry zw.SOLIDARNOŚĆ 

 

----------------

Partager cette page
Repost0

Présentation

  • : CLUB FRANCO-POLONAIS JOSEPH CONRAD de LOUVIERS / VAL de REUIL-
  • : CLUB CULTUREL FRANCO-POLONAIS
  • Contact

CONTACT

email_ecrit013.gif

Le site du club

- Visitez le site du club -

(pour y accéder, cliquez sur l'image)

intro site 8 ind D

Archives